Çalışmalarımız

Çalışmalarımız

Çalışmalarımız

Bizim için çok önemli olan birkaç çalışmamızı sizinle paylaşmak isteriz.

1)-

2004 Yılında, ki o zamanlar sosyal medyanın tam anlamıyla en etkin kullanıldığı alan olan forum sistemlerine merak sardım,o zamanlar bile takıldığımız forumlar (o zamanların facebook’ları) istikrarlı yayınlar yapmıyor, sık sık problemlerle ya kapalı kalıyor ,yada yayın hayatını tamamen sonlandırıyorlardı.

İşte tam içimizdeki liderlik ruhundan olacak ki  bu işin bu şekilde olmayacağını, bir işin yapılacaksa adam gibi ve istikrarlı yapılması gerektiğini savunarak.

2007 Yılında ilk projem olan sonforum’u https://www.sonforum.org/ hayatı geçirdik, o zamanda bir çok bu işe meraklı arkadaşımızla beraber başlattığımız bu genel forum sitemizi çok canlı ve aktif olarak yaklaşık 3-5 yıl yönettik, ilerleyen süreçlerde sosyal medyanın büyük sitelerinin facebook,instagram gibi öne çıkmasıyla aktivitemiz düşşede kurduğum forum halen bir efsane olarak yayın hayatına devam etmektedir, allah ömür verdiği sürecede devam ettirmeyi düşünüyorum.

2)-

Yine 2004-2005 li yıllarda olması lazım, SMF sistemi ile Ak Parti Gençlik kollarında aktif görev alan arkadaşların talebi üzerine, Ak Parti genç kesimin bir araya gelmesini sağlayacak olan bir projenin yapılması istendi,o yıllarda üye olarak katıldığım bu projenin vBulletin sisteminde kendimi geliştirdiğim zamanlara denk gelen 2007 yılında vBulletin forum sistemine geçmesini sağladık, vBulletin’e geçişten sonra Teknik Yönetici olarak bu günlere kadar gelmesini ve halen aktif bir şekilde devam etmesini sağladık ve sağlıyoruz.

Ak Parti Forum http://www.akpartiforum.com/ Halen yayın hayatına devam etmekte ve Teknik Yöneticiliğini yapmaktayım.

3)-

Bu web ile alakalı hobi olarak çalışmalarım 2009 yılında birkaç firma ve kişisel web sitesi kurma çalışmaları ile yavaş yavaş bu işin ticaretine dönmem konusunda beni tetikledi.

2009 Yılında milenyumdizayn.com alan adını alarak webtasarım,hosting,vps konusunda kendimi geliştirdim, websiteler yaptım, kiraladığım sunucularda vps,reseller,hosting ve alan adı satışına başladım.

4)-

Web işlerinde kendimi geliştirdiğim sırada hep firma ve işyeri ismim olan milenyum.net alan adını takip ediyor ve düşmesi yada sahibi tarafından bana satılması için takipte kalıyordum.

2009 yılında o zamanki sahibi tarafından ısrarlarıma dayanılamayarak milenyum.net alan adını satın aldım.

milenyum.net’i satın aldıktan sonra awbs sitemi ile web işlerini bir adım daha ileriye taşıdım, profosyonel bir sistem olan awbs ile artık bir tıkla hostingleri ve alan adlarını hizmete açıyor, müşteri takibini çok daha hızlı şekilde yapıyordum.

5)-

Web işlerinde ve vBulletin konusunda kendimi çok daha iyi hissettiğim ve artık özellikle vBulletin konusunda çok daha ileri seviyelerde olduğum için bu işi de profosyonelliğie döküp aynı yıllarda tanıştığım r10.net’te (webmaster sitesi) konu açıp vBulletin konusunda uzman kurulum ve destek hismeti vermeye başladım. https://www.r10.net/ucretli-vbulletin-isleri/857527-vbulletin-forum-kurulumu-hosting-kurulum-duzenleme-portal-sadece-30-tl.html

6)-

r10.net ( webmaster forumu) te vBulletin işlerinin yanında diğer web işlerinde kendimi geliştirip reklam, reklam link, hosting, reseller, vps, alım satım işleri, teknik destek işleri konusunda çalışmalar yaptım. Ücretli destekler verdim.Halen aktif çalışmalarım ve ticareim devam etmektedir.https://www.r10.net/members/44079-milenyum.html

7)-

Bu süreler içinde devamlı bulunduğum ve asıl işlerimin lokomotifi olan milenyum internet cafe işletmesini hep yenilemeye yeniliklerle geliştirmeye çalıştım. İşlerimin hepsini Milenyum İnternet adı ile birleştirip tüm çalışmalarımda net ve sorunsuz iş odaklı olmaya çalıştım.

Çalışmalar ben nefes aldıkça devam edecek, umarım sıkılmamışsınızdır, çünkü kafamdakilerin belkide 1000’de birini yazmadım .

Devamı gelecek.

Saygılar,

Ahmet ÖZYER